laatst bijgewerkt 1 oktober 2025
Algemene cao-informatie
Over het eindbod
Het is belangrijk om te benadrukken dat je salarisverhoging en schaalverhoging verschillende begrippen zijn. Alle medewerkers (die binnen hun salarisschaal worden betaald) krijgen een salarisverhoging van 4% op 1 januari 2026 en van 2% op 1 juni 2026. Tegelijkertijd worden de schalen met hetzelfde percentage verhoogd waardoor de positie in de schaal onveranderd blijft.
Daarnaast geldt voor een aantal salarisschalen dat het maximum wordt opgerekt (en het minimum ook.) Deze wijziging heeft niet direct gevolg behalve voor medewerkers die door deze verhoging onder het nieuwe schaalminimum uitkomen. Voor hen wordt het salaris verhoogd tot het nieuwe schaalminimum. Voor medewerkers die op het maximum van de schaal worden betaald, geldt dat zij een GROW-verhoging krijgen, die ze anders niet hadden kunnen krijgen. Door het oprekken van het maximum is er groei ruimte ontstaan. De Unie heeft zich tijdens de onderhandelingen sterk gemaakt om de medewerkers in de schalen tot en met 8 tegemoet te komen omdat wij ons realiseren dat dit onderscheid voor medewerkers vervelend kan zijn. Daarom heeft Rabobank ingestemd met twee maal een uitkering van 2,5% voor medewerkers die op het eind van hun schaal zitten, en dus geen GROW-verhoging krijgen.
Loon
Verlof
Pensioen
Het Rabobankpensioenfonds heeft cao-partijen gevraagd hierover een besluit te nemen (het beleid te complementeren). Dit onderzoek is al gestart en is ook niet afhankelijk van het wel of niet aannemen van dit eindbod. De Unie, andere vakorganisaties en de Rabobank stellen beleid op over invaren bij een dekkingsgraad onder de 105%, dit kan pas beleid worden als de leden van de vakorganisaties ermee instemmen.
Arbeidstijden
Mobiliteit
Thuiswerken
Beoordeling en beloning (GROW)
Extra financiële regelingen
De Unie
Ben je nog geen lid? Wist je dat je als medewerker bij de Rabobank één jaar gratis lid kunt worden van De Unie? Als lid krijg je direct invloed op jouw cao, sociaal plan en pensioen.
Als je eerder al eens gebruik hebt gemaakt van dit aanbod, ook dan hebben wij een speciale aanbieding voor jou.
Meld je nu aan als lid van De Unie!
Inge de Vries
Dit doet zij samen met een enthousiaste en zéér betrokken groep van kaderleden, die werkzaam zijn bij Rabobank zelf.
Inge de Vries is senior belangenbehartiger en hoofd onderhandelaar namens vakbond De Unie bij diverse bedrijven. Zij zit al ruime tijd aan de onderhandelingstafel bij Rabobank. Ook is zij actief bij onder andere UWV, ING, NN group en e-commerce.
Door die brede “voelsprieten” blijft zij scherp op wat er op de werkvloer leeft. En heeft zij een goed oog voor actuele arbeidsvoorwaardelijke ontwikkelingen.
Heb je ideeën of vragen? Mail haar via inge.de.vries@unie.nl.
De informatie op deze pagina is continu aan verandering onderhevig. Voor het laatste nieuws ga je naar onze Rabobank pagina.
