De Unie, in jouw belang

Jouw werk en inkomen

Wil je pensioenfondsbestuurder worden? Meld je dan nu aan!

08 januari 2026

Het PensioenLab is op zoek naar jonge mensen die opgeleid willen worden tot pensioenfondsbestuurder!

Sluit je nu aan, dit kan al vanaf €0,-

 

Vanaf september 2026 t/m mei 2027 wordt voor het zesde jaar op rij via de PensioenLab Academie een groep jongeren tussen de 22 en 35 jaar oud opgeleid tot pensioenfondsbestuurder. Ook dit jaar zijn er vijftien plekken beschikbaar. De opleiding wordt verzorgd door SPO, onderdeel van Nyenrode Business Universiteit. Heb jij de ambitie om zelf bestuurslid te worden van een pensioenfonds? Wil jij ervaren hoe het is om deel te nemen aan de bestuurstafel van een pensioenfonds? En wil jij dit traject samen volgen met een groep jonge mensen tussen de 22 en 35 jaar oud? Dan zijn wij op zoek naar jou!

Wat is het PensioenLab?

Het PensioenLab is een initiatief van de jongerenafdelingen van de gezamenlijke vakorganisaties. Voor de jongeren van nu is een goed pensioen helemaal niet meer vanzelfsprekend. Toch bemoeien zij zich nauwelijks met de discussie over pensioenen. Het is tijd dat jongeren hun stem in de pensioendiscussie laten horen. Het PensioenLab geeft jongeren de gelegenheid om mee te denken over de toekomst. Het PensioenLab organiseert twee jaarlijkse trajecten: de Academie en de Denktank. Ook zijn er gedurende het jaar masterclasses onder de naam ‘Kweekvijver’.

Het opleidingstraject

De vijftien deelnemers krijgen de opleiding ‘Geschikt worden op niveau A’ aangeboden. Om de skills die je tijdens je opleidingstraject leert direct in de praktijk toe te passen, zul je tijdens het opleidingstraject stagelopen bij het bestuur van een pensioenfonds. Tijdens je stage zal jij worden gekoppeld aan een mentor, waarbij je met al je (praktijk)vragen terecht kunt. Het programma wordt aangevuld met masterclasses, zoals boardroom dynamics, onderhandelen, omgaan met biases aan de bestuurstafel en intervisie. Afsluitend vindt een eindevenement met diploma-uitreiking plaats. De kosten van het opleidingstraject worden door het PensioenLab vergoed.

Aanmelden

Mensen met verschillende leeftijden, achtergronden, geboorteplaatsen, geloofsovertuigingen, (fysieke) uitdagingen, genders en seksuele voorkeuren worden uitdrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. We zijn benieuwd naar jouw unieke perspectief, persoonlijke motivatie en kwaliteiten. Heb je interesse om te solliciteren? Aanmelden kan tot en met zondag 1 maart 2026. Je kunt je aanmelden door een motivatiebrief en je CV te sturen naar de pensioenlab-academie.

Sluit je nu aan, dit kan al vanaf €0,-

 

Contact

Wil je meer informatie over (het programma van) het opleidingstraject en de sollicitatieprocedure? Klik dan hier. Voor vragen kun je mailen met Frédérique Lipsch. Je kunt haar ook bellen op 06 57 20 18 82.

!

Sta er niet alleen voor bij pensioen

Wij nemen de zorg uit handen en komen op voor jouw belangen, zodat jij het niet alleen hoeft te doen.

Wat doen wij voor jou

Gerelateerde berichten

Word gratis lid