De Unie, in jouw belang

Jouw cao en branche

Zuivelindustrie: Eindbod werkgevers NZO

26 maart 2026
Steef Bilars
Steef Bilars
Belangenbehartiger Zuivelindustrie

Op maandag 16 maart 2026 zijn de onderhandelingen tussen de vakbonden en de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) over de nieuwe Zuivel cao’s afgerond.

Helaas heeft het niet geleid tot een akkoord.

Sluit je nu aan, dit kan al vanaf €0,-

 

Eindbod

In de laatste fase van de onderhandelingen heeft De Unie zijn initiële loonvraag van 5% verlaagd tot 4% om tot een akkoord te komen. Helaas kon de NZO niet meer bieden dan 3%. Dat heeft ertoe geleid dat de NZO overgaat tot een eindbod. Dat betekent dat werknemersorganisaties en de NZO niet samen geland zijn op een akkoord, en dat de NZO dit als zijn hoogste bod voorlegt.

De belangrijkste punten uit het eindbod zijn:

  • 3% loonsverhoging per 1 april 2026
  • Looptijd van 12 maanden
  • Vitaliteitsregeling wordt verruimd, van 6 naar 7 jaar voor de AOW-leeftijd
  • Stagevergoeding van minimaal € 500,- bruto per maand

In het eindbod komen ook onderwerpen terug waar De Unie op heeft ingezet en waar we elkaar gedurende de onderhandelingen konden vinden, zoals een regeling voor reservisten en meer aandacht voor mantelzorg. Ook de verruiming van de vitaliteitsregeling is een positieve ontwikkeling.

Klik hier voor het volledige eindbod.

Onze inzetbrief vind je hier.

Stemming

Dit eindbod hebben wij met neutraal advies ter stemming voorgelegd aan onze leden met een Compleet of Extra lidmaatschap.

De stemming staat open tot en met woensdag 8 april 2026. We verwachten op donderdag 9 april de uitslag te kunnen delen.

Meer weten?

Zijn er vragen of opmerkingen naar aanleiding van dit bericht, neem dan contact op met de belangenbehartiger Steef Bilars via e-mail steef.bilars@unie.nl of bel naar 06-5252 2019.

Gerelateerde berichten

Word gratis lid