Op woensdag 4 december 2024 hadden we onze derde onderhandelingsdag voor een nieuwe cao Woondiensten. In deze nieuwsbrief informeren we je over het verloop van deze onderhandelingsdag.
Sluit je nu aan, dit kan al vanaf €0,-
De derde onderhandelingsdag
In onze vorige nieuwsbrief vertelden we dat we voor de onderhandelingen vijf clusters van onderwerpen hebben vastgesteld. Voor 4 december stonden cluster 1 (Sociale Veiligheid), cluster 2 (Individueel KeuzeBudget) en een eerste start van cluster 3 (Arbeidsvoorwaarden voor verschillende groepen, waaronder Generatiepact) op de rol.
We zijn eindelijk echt de inhoud ingedoken op de derde onderhandelingsdag. We hebben in een goede sfeer veel onderwerpen besproken, maar veel concrete afspraken hebben we helaas nog niet gemaakt.
Cluster 1 – Sociale Veiligheid
Zowel de vakbonden als werkgevers vinden sociale veiligheid een belangrijk onderwerp.
Voor ons is belangrijk dat werkgevers niet alleen maatregelen nemen die de gevolgen van sociale onveiligheid tegengaan, maar ten eerste hun focus leggen op de oorzaak van het ontstaan van sociaal onveilige situaties. We pleiten ervoor dat werkgevers hun werkprocessen doornemen – en waar nodig aanpassen – op aspecten die incidenten en/of onveilige situaties kunnen uitlokken of triggeren, veroorzaken of verergeren.
Om de focus van werkgevers te richten op de bron van sociaal onveilige situaties, hebben we een aantal voorstellen gedaan om op te nemen in de cao.
Hoewel werkgevers het eens zijn met ons om meer focus te leggen op de bron van sociaal onveilige situaties, vragen ze zich af of de cao de juiste plek is om daar afspraken over te maken.
Uiteindelijk spraken we af dit onderwerp in ons sociaal opleidingsfonds FLOW op te pakken. Onderdeel daarvan wordt een informatiecampagne die werkgevers (en werknemers) moet helpen aan een goede en effectieve focus op sociale veiligheid. De vakbonden maken een tekstvoorstel voor deze informatiecampagne. We stemmen hier een volgende onderhandelingsronde verder over af met elkaar.
Cluster 2 – Individueel KeuzeBudget
We hebben op 4 december verschillende ideeën met elkaar uitgewisseld om het IKB meer body te geven. Uiteindelijk hebben De Unie en haar collegabonden aangegeven akkoord te gaan met het voorstel van werkgevers om als bronnen voor het IKB in ieder geval het vakantiegeld, de eindejaarsuitkering en de bovenwettelijke verlofdagen te nemen. Onder de voorwaarde dat het IKB wel van een hoger niveau wordt.
Met een hoger niveau bedoelen we dat de geldelijke omvang van het IKB groter wordt dan nu het geval is. Dat kan met een extra bijdrage van de werkgever, maar bijvoorbeeld ook door de eindejaarsuitkering te verhogen. We hebben werkgevers gevraagd hiertoe met een voorstel te komen.
Daarnaast willen we dat het aantal doelen die minimaal in het IKB staan groter wordt. We hebben daarvoor een aantal suggesties gedaan aan werkgevers. We komen er in de 5e onderhandelingsronde op terug.
Cluster 3 – Arbeidsvoorwaarden voor verschillende groepen
We besloten om de discussie over het Generatiepact te doen tijdens de vierde onderhandelingsronde op 11 december 2024. Omdat we dit gedegen willen doen, en hiervoor de resterende tijd op 4 december te kort was.
Andere onderwerpen in dit cluster waarop we als vakbonden voorstellen hebben gedaan, hebben betrekking op ouderschapsverlof, aanvullend geboorteverlof, de lengte van een aaneengesloten vakantie, werken na de AOW-leeftijd, et cetera.
Over een aantal voorstellen hebben we overeenstemming bereikt met de werkgevers. Bij een aantal andere voorstellen willen de werkgevers eerst nog een paar dingen uitzoeken (bijvoorbeeld fiscale consequenties van een bepaalde regeling).
Het voert te ver om in deze nieuwsbrief op alle voorstellen in te gaan. Uiteindelijk komen de voorstellen waarover we overeenstemming hebben bereikt terug in het eventuele onderhandelingsresultaat dat we bereiken.
Vierde onderhandelingsdag wordt cruciaal
De hoofdonderwerpen voor de volgende onderhandelingsdag, op 11 december 2024, zijn het loon en het generatiepact. In de slipstream daarvan bespreken we op 11 december waarschijnlijk ook andere onderwerpen die loonruimte kosten. Denk bijvoorbeeld aan ons voorstel om de reiskostenvergoeding te verbeteren.
Zoals je hiervoor hebt kunnen lezen, hebben we tot nu toe nog niet heel veel concrete afspraken gemaakt. Dat moet op de onderwerpen loon en generatiepact wel gebeuren, willen we tot een onderhandelingsresultaat kunnen komen voor een nieuwe cao. De vierde onderhandelingsronde wordt daarom cruciaal!
Het vervolg
De vierde onderhandelingsronde is dus op woensdag 11 december 2024. We hebben voor die dag ook de avond ingepland om te onderhandelen. Hopelijk maken we op 11 december serieus meters met onze nieuwe cao. Op 12 december informeren we de leden over het verloop van de onderhandelingsdag.
Vragen of opmerkingen?
Heb je vragen of opmerkingen over dit bericht? Neem dan contact op met de belangenbehartiger Hans Korver via hans.korver@unie.nl of bel naar 06-5252 2073.
