In dit bericht informatie over de onderhandelingen voor de nieuwe cao, maand van de vakbond en aandacht gevraagd voor een nieuw platform in de sector.
Sluit je nu aan, dit kan al vanaf €0,-
Cao-onderhandelingen
De eerste onderhandelingsronde voor een nieuwe cao per 1 januari 2025 is geweest en de reacties erop vanuit onze leden zijn bekend. Dank daarvoor! Het helpt om de juiste feedback te kunnen geven op de voorstellen van de werkgevers. Er is een duidelijke en eensgezinde mening over het gedane loonbod, namelijk dat dit onbegrip oproept en véél te laag is. Deze boodschap brengen we op maandag 4 november 2024 ook over als we de tweede onderhandelingsronde hebben staan.
Platform vanwerkverzekerd.nl
Ben jij boventallig door een reorganisatie binnen een verzekeraar? Via jouw werkgever kan je gebruik maken van een nieuw platform: vanwerkverzekerd.nl. Dit platform helpt jou een nieuwe baan te vinden in de jou vertrouwde sector. Vanwerkverzekerd.nl is een initiatief van de vakbonden, verzekeraars als werkgever en het Verbond van Verzekeraars als onderdeel van de Sociale Agenda.
Tijdens de pilot, die loopt tot 1 juli 2025, koppelt vanwerkverzekerd.nl vraag en aanbod van vacatures binnen de verzekeringsbranche. Het online platform biedt onder andere loopbaantesten aan voor boventallige medewerkers van verzekeraars die lid zijn van het Verbond. Aan de hand van de test zie je gelijk welke vacatures binnen de branche matchen met jouw wensen en mogelijkheden. Zo begeleidt het platform medewerkers naar een nieuwe baan binnen de verzekeringssector. Omgekeerd kunnen verzekeraars passende kandidaten vinden voor hun vacatures.
Wil je gebruik maken van het platform of er meer over te weten komen? Ga dan naar de HR-verantwoordelijke binnen jouw organisatie en/of kijk op https://www.verzekeraars.nl/branche/arbeidsvoorwaarden.
Oktober maand van de vakbond
De hele maand oktober is het de maand van de vakbond. Nog een paar dagen dus kan er gebruik gemaakt worden van een aantrekkelijke contributieregeling voor bestaande en nieuwe leden. Meer informatie vind je op Verzekeraars: Maand van de vakbond – De Unie.
Sluit je nu aan, dit kan al vanaf €0,-
Nu 50% korting op lidmaatschap
Sluit je aan bij De Unie en profiteer! Je werkgever ondersteunt jouw vakbondslidmaatschap door 12 maanden lang 50% van de contributie te vergoeden. Dit aanbod geldt voor zowel nieuwe als bestaande leden. Je resterende contributie kan je vaak fiscaal vriendelijk met je bruto loon laten verrekenen, zodat je netto bijna niets meer betaalt. Zo profiteer je van alle dienstverlening van De Unie, terwijl het je nauwelijks iets kost!
Contact
De belangenbehartiger is te bereiken via emanuel.geurts@unie.nl en telefonisch via 06-52522074. Heb je een individuele vraag of behoefte aan advies? Neem dan contact op met ons service center via sc@unie.nl of telefonisch via 0345-851963. We helpen je graag!
