De Unie, in jouw belang

Jouw cao en branche

UWV zegt geen financiële ruimte te hebben voor beter salarisvoorstel

11 september 2026
Inge de Vries
Inge de Vries
Belangenbehartiger UWV

Op woensdag 9 september jl. hebben de vakorganisaties en het UWV een gesprek gehad over het resultaat van de stemming.  Vanuit De Unie heb ik aangegeven dat de stemming van de leden een duidelijke uitslag hebben gegeven. 78% van de leden heeft tegen het eindbod gestemd. De andere vakorganisaties hebben vergelijkbare uitslagen gemeld.

WORD LID

 

Eindbod = eindbod

Het UWV heeft gevraagd of de vakorganisaties bereid zijn om opnieuw te onderhandelen. Tegelijkertijd geeft het UWV aan dat het budget voor arbeidsvoorwaarden niet wordt verruimd. Met andere woorden, het UWV zal de salarissen en salarisschalen niet verder verhogen en ook de andere voorstellen waar geld mee gemoeid is, zijn niet onderhandelbaar.

Geen hervatting cao-onderhandelingen

Onder deze omstandigheden heeft het geen zin om de cao-onderhandelingen te hervatten. De structurele salarisverhoging is voor veel leden het belangrijkste onderwerp. Als we op voorhand weten dat dit geen onderwerp van overleg kan worden, dan heeft onderhandelen geen zin. Het UWV heeft, door een eindbod uit te brengen, aangegeven dat ze uitonderhandeld zijn. Dit is woensdag 9 september door het UWV herhaald, het UWV is uitonderhandeld.

Wat gaan we doen

  1. De Unie bereidt acties voor, dit doen we samen met de andere vakorganisaties. We trekken samen op om de krachten te bundelen. Houd je mailbox in de gaten, want we gaan nu snel acties uitzetten. Dat begint, zoals eerder aangekondigd, met acties die buiten werktijd zijn of die de processen van het UWV niet verstoren.
  2. Inge de Vries schrijft een ultimatum, in dit ultimatum formuleren we onze eisen. Dit ultimatum wordt door De Unie in een zogenaamde driekwartvergadering aan de leden voorgelegd, want als het UWV het ultimatum afwijst, dan kunnen we leden oproepen te gaan staken.
  3. Het UWV heeft daarnaast gevraagd of wij bereid zijn de functiewaarderingsprocedure gezamenlijk vast te stellen. Hierop heeft Inge een bevestigend beantwoord mits dit los van de cao-onderhandelingen wordt opgepakt. Dit aanbod is overigens maanden geleden ook al gedaan door De Unie. Veel medewerkers wachten op de behandeling van hun beroepszaak omdat zij het niet eens zijn met de indeling van hun functie. Voor hen is het belangrijk dat er duidelijkheid komt in hun procedure, dus ben ik bereid daar tijd voor te maken. Er is wel overleg nodig, want we zijn het nog niet met elkaar eens over de procedure.

Wat kun jij doen?

Houd je mailbox in de gaten en doe mee als we je vragen mee te werken aan een actie.

Vragen

Heb je vragen naar aanleiding van dit bericht of heb je informatie die je met De Unie wilt delen? Neem dan contact op met de belangenbehartiger Inge de Vries. Dit kan door een e-mail te sturen naar: inge.de.vries@unie.nl

Gerelateerde berichten

22 september 26

UWV: cao-actie

Word gratis lid