In onze vorige ledenbrief vroegen we naar de mening van de leden over de CBR-voorstellen en onze inzet. De respons was groot – hartelijk dank daarvoor. Omdat het onmogelijk is iedereen persoonlijk te antwoorden, delen wij hierbij de belangrijkste uitkomsten.
WORD LID
Looneis
De reacties laten een duidelijke lijn zien: er moet een nieuwe cao komen. Daar zetten wij ons volledig voor in. Ook is er brede steun voor het vasthouden aan onze looneis van 4,6%. Dit percentage zien de meeste leden als het minimale uitgangspunt.
Vitaliteitsregeling
Over de vitaliteitsregeling kwamen meer genuanceerde reacties binnen. De meerderheid van de leden vindt dat deze regeling behouden moet blijven. Er zijn wel enkele suggesties gedaan voor kleine aanpassingen, maar deze liepen sterk uiteen. Wij zien daarom op dit moment geen aanleiding om wijzigingen voor te stellen.
Vrije dagen
Veel leden hebben aandacht gevraagd voor de mogelijkheid om extra vrije dagen te kopen. Opvallend, want hierover was geen specifieke vraag gesteld. Dit geeft aan dat dit onderwerp hoog op de wensenlijst van medewerkers staat. Wij nemen dit nadrukkelijk mee in het overleg.
Onze inzet op 15 oktober
Op basis van alle reacties blijft onze inzet voor de tweede onderhandelingsronde op 15 oktober ongewijzigd:
- Vasthouden aan de looneis van 4,6%.
- Behouden van de vitaliteitsregeling.
- Uitbreiden van de mogelijkheid om extra vrije dagen te kopen.
Mocht je nog vragen of opmerkingen hebben, dan kun je contact opnemen met de belangenbehartiger Gerard van der Lit via gerard.van.der.lit@unie.nl.
vroegen we naar de mening van de leden over de CBR-voorstellen en onze inzet.
