De Unie, in jouw belang

Jouw cao en branche

Arcadis Nederland: Een update over uitstel pensioentransitie, de cao, het periodiek overleg en AI

17 oktober 2025

In dit bericht informeren we je over het uitstel van de invoering van de nieuwe pensioenregeling, de cao, het periodiek overleg en vragen we om ieders mening over AI.

WORD LID

 

Uitstel invoering nieuwe pensioenregeling

Het Nederlandse Pensioenfonds (HNPF) heeft besloten om de invoering van de nieuwe pensioenregeling van Arcadis Nederland uit te stellen. Oorspronkelijk was het de bedoeling om per 1 januari 2026 over te stappen, maar dit blijkt in de praktijk door overwegend externe factoren niet haalbaar. De toezichthouder, De Nederlandse Bank (DNB), heeft bijvoorbeeld nog geen groen licht voor de transitie gegeven.

HNPF onderzoekt de komende periode wanneer de overgang op een verantwoorde en realistische manier kan plaatsvinden. Nu wordt verwacht dat de nieuwe regeling op 1 juli 2026 ingaat. Mocht het eerder mogelijk zijn, dan informeren we iedereen daar over. Lees ook het bericht van HNPF hierover: HNPF stelt overstap nieuwe pensioenregeling Pensioenkring Arcadis uit. Alle deelnemers worden in oktober over dit besluit geïnformeerd. Tot het moment van overgang blijft je oude pensioenregeling gewoon van kracht. Meer informatie over de nieuwe pensioenregeling is te vinden op www.hnpf.nl.

Cao

De teksten van de nieuwe cao en het sociaal kader zijn bijna gereed. De laatste tekstuele punten worden op dit moment aangepast en dan kan de ondertekening plaats vinden. Daarna krijg je de nieuwe teksten van het sociaal kader en de cao digitaal toegestuurd.

Periodiek overleg

Donderdag 30 oktober 2025 hebben we een periodiek overleg gepland. Tijd om weer eens bij te praten over een aantal zaken, zoals de stand van zaken met betrekking tot de inrichting van de Europese organisatie, directie en koers van Arcadis Nederland, werkgroep en gesprekken met medewerkers over arbeidsvoorwaardenvorming en de invulling van de gemaakte cao-afspraken. Heb je nog zaken die je graag op de agenda zou willen zetten? Laat dit dan tijdig aan de belangenbehartiger weten.

Artificial Intelligence (AI)

Waarschijnlijk heb je in je werk al te maken hebben met een vorm van AI. Sinds februari 2025 zijn werkgevers ook verplicht bij het gebruik van AI om de werknemers daarin te scholen. Geen ‘nice-to-have’ maar een ‘need-to-have’ want AI gaat het werk in meer of mindere mate veranderen.

Het UWV heeft begin juli 2025 een rapport uitgebracht over AI en de arbeidsmarkt: AI biedt kansen en bedreigingen voor de arbeidsmarkt. Hierin staan de beroepen die door de ontwikkelingen op het gebied van AI kansen en bedreigingen kennen. In juni 2025 heeft de Sociaal Economische Raad (SER) ook een rapport uitgebracht over AI: Advies AI en werk: Samen naar werkende toekomst met AI | SER. Ook zij brengen kansen en bedreigingen in beeld met een blik op de (nabije) toekomst. Er verschijnen daarnaast veel inhoudelijke rapporten over AI. Die van Microsoft: 2025: The year the Frontier Firm is born, geeft een schets van de (toekomstige) AI-scenario’s. Erg interessant vind ik!

Welke AI-strategie heeft ANL en op welke manier word jij in staat gesteld om daar mee om te gaan? Ik ben benieuwd naar jouw mening over de kansen en bedreigingen voor jouw werk en toekomst.

Contact

Heb je vragen of opmerkingen over dit bericht? Neem dan contact op met de belangenbehartiger Emanuel Geurts. Hij is bereikbaar via emanuel.geurts@unie.nl en/of via 06-5252 2074.

 

Gerelateerde berichten

Arcadis Nederland: Stemming

In dit bericht informeren we je over het resultaat van de onderhandelingen dat Arcadis Nederland, De Unie en de andere…

Word gratis lid