De Unie, in jouw belang

Jouw cao en branche

ABN-AMRO in de verkoop?

13 september 2024

Vanmorgen hebben wij het nieuws ontvangen dat de staat van voornemens is door te gaan met de verkoop van haar resterende aandelen in ABN-AMRO. Deze stap markeert een belangrijke mijlpaal sinds de nationalisatie van de bank tijdens de financiële crisis en suggereert dat de overheid verder afstand neemt van haar eigendomspositie in de bank.

Word gratis lid!

 

Met dit nieuws laait opnieuw de speculatie op dat een dergelijke verkoop een overname van ABN-AMRO in de hand zou kunnen werken. Deze geruchten hebben de afgelopen jaren al meerdere keren de kop opgestoken, maar tot nu toe is er geen concreet gevolg aan gegeven. Toch roept het bericht wederom vragen op over de toekomst van de bank en de mogelijke implicaties daarvan voor de werkgelegenheid.

Onze zorg en actie

Als werknemersorganisatie maken wij ons zorgen over de impact die een eventuele overname zou kunnen hebben, met name op de werkzekerheid en de arbeidsvoorwaarden van de medewerkers van ABN-AMRO. Historisch gezien gaan overnames in de financiële sector vaak gepaard met herstructureringen, waardoor banen op de tocht komen te staan en arbeidsomstandigheden kunnen veranderen.

Om deze zorgen vroegtijdig aan te kaarten, willen wij het gesprek aangaan met de directie van ABN-AMRO. Wij vinden het van essentieel belang dat er, indien er sprake is van een mogelijke overname, voorafgaand duidelijke afspraken worden gemaakt over het behoud van werkgelegenheid en het waarborgen van fatsoenlijke arbeidsvoorwaarden. Dit onderwerp zal daarom een prominente plek krijgen op de agenda van ons eerstvolgende overleg met de bank.

Wat kun je van ons verwachten?

Wij zullen de ontwikkelingen rondom de verkoop van de staatsaandelen en de bijbehorende speculaties nauwlettend volgen. Wij zetten ons in om tijdig en transparant te communiceren en jou, als medewerker van ABN-AMRO, goed te informeren over wat deze stappen voor jou kunnen betekenen.

Mocht er tijdens onze gesprekken met de directie belangrijke informatie naar voren komen, zullen we dit uiteraard direct met je delen. In de tussentijd blijven we waakzaam en actief betrokken bij alle ontwikkelingen.

Word gratis lid!

 

Contact

Zijn er vragen of opmerkingen naar aanleiding van dit bericht, dan kun je contact opnemen met één van onze belangenbehartigers, Harma.Pethke@unie.nl of Mandy.Raaijmakers@unie.nl.

Gerelateerde berichten

Word gratis lid