Actueel Nieuws

Terwijl op ‘Haags’ niveau de verhoudingen moeizaam blijven, blijken vakbonden en werkgevers in bedrijven volop samen te werken rond het thema ‘duurzame inzetbaarheid’. Dat blijkt uit het boekje ‘Duurzaam meedoen’ dat de vakbonden De Unie, CNV Vakmensen en FNV Bondgenoten vandaag publiceerden samen met werkgeversvereniging AWVN.

Praktijkvoorbeelden

In het boekje worden 10 praktijkvoorbeelden beschreven van bedrijven waar werknemers en werkgever samenwerken aan duurzame inzetbaarheid. In de praktijkvoorbeelden gaat het om projecten die gericht zijn op verduurzaming van de inzet van arbeid. Werknemers moet het werk langer kunnen en willen volhouden – het werk moet leuker worden, als zinvoller worden ervaren en gelijktijdig moet de productiviteit verbeteren. Daarvoor wordt een groot scala van instrumenten ingezet, van opleidingsbeleid tot arbeidsvoorwaarden.

Duurzame inzetbaarheid een gedeeld belang

De rode draad in de voorbeelden is dat werkgever en werknemers een gedeeld belang hebben bij de ontwikkeling van duurzame inzetbaarheid. Voor werknemers betekent het leuker werk dat langer is vol te houden, voor werkgever betekent het een concurrerender, sterker bedrijf.

Sociaal manifest

De publicatie van ‘Duurzaam Meedoen’ past in het gedachtegoed van het sociaal manifest ‘Naar nieuwe arbeidsverhoudingen. Mensen maken het verschil, mensen realiseren groei’. Het manifest werd aan het begin van 2011 door de vier organisaties gepubliceerd en spreekt de intentie uit om werk te maken van duurzame inzetbaarheid. Het manifest is hier te downloaden.

Boekje

De praktijkvoorbeelden in ‘Duurzaam Meedoen’ betreffen: ING, Dalli de Klok, Yara, Rabobank, Achmea, Aviko, Odfjell, SCA, Movares en Curtec. Het boekje ‘Duurzaam meedoen’ is hier te downloaden.

Meer informatie

Voor meer informatie over duurzame inzetbaarheid hebben wij een speciaal deel van onze website. Je kunt ook contact opnemen met Gerard van der Lit, coördinator arbeidsvoorwaarden.






Informatie


Geplaatst in: Actueel Nieuws

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst; plaats er een.

Plaats Reactie

Alleen geregistreerde gebruikers mogen een reactie plaatsen.
Klik hier om in te loggen.