Op 13 augustus plaatste L1 een artikel op internet waarin een verlies van 134 miljoen euro over 2011 werd gemeld voor SABIC in Europa. Naar aanleiding daarvan reageerde de heer Egberink in een interview dat bezuiniging op personeel een mogelijkheid is om de kosten terug te dringen.
Voor vele medewerkers slaat dit verliescijfer in als een bom. Aan de hand van de cijfers die intern het bedrijf worden gebruikt is het plaatje van 2011 verre van rooskleurig, maar zeker niet zo dramatisch. De cijfers die L1 bij de Kamer van Koophandel heeft verkregen zijn echter niet dezelfde die binnen het bedrijf worden gebruikt om de resultaten van "ons" Europa te beoordelen. De cijfers waar L1 zich op baseert zijn van de gehele SABIC Europe Holding, een juridisch vehicle waar veel meer dan alleen het oude SABIC Europe onder valt!
Net als de heer Egberink is De Unie ook bezorgd om de tegenvallende resultaten maar bekijkt het wel in het perspectief van de gehele Europese recessie. Hier hebben alle concurrenten immers ook mee te maken. Het is daarom te kort door de bocht om meteen het middel van personeelsreductie van stal te halen. Zeker ook omdat veel van onze leden dagelijks ervaren dat er helemaal geen spek op de ribben zit!
In 2009 heeft SABIC al in het personeel gesneden. Volgens onze achterban heeft dat toen meer kwaad dan goed gedaan omdat het bedrijf door het schrappen van projecten en personeelsreductie (verlies van kennis en kunde, te weinig mensen voor het werk) een nadrukkelijke claim op de korte èn lange termijn heeft gelegd. Daarnaast is de impact van de personeelskosten slechts van marginale invloed op het totale budget.
De Unie is en blijft van mening dat SABIC alleen sterker uit deze recessie kan komen door juist structureel te investeren in personeel en business in plaats van met een kostenreductie reageren op elke tegenslag.
Theo Willms
Belangenbehartiger
Informatie
Bedrijf: Sabic